All Stories

صداهای یک قتل عام

نمونه های مخرب و زیانباری از خشونت های دولتی (حکومتی) وجود دارد که باعث آسیب های اجتماعی میگردد. یادآوری و ثبت تاریخی چنین خشونت هائی که به روح و روان جامعه آسیب میرساند میتواند در تسکین و تسلای احساس ناباورانه ما موثر باشد.

ریاست جمهوری ابراهیم رئیسی یادآور بحران معافیت (قاتلین) از مجازات است

این سازمان در آن گزارش ابراهیم رئیسی را با استناد به اسناد و شواهد غیر قابل انکار بمثابه یکی از اعضای "هئیت مرگ" و مجری اعدام چندین هزار زندانی سیاسی در زندانهای اوین و گوهر دشت در خلال ماه ژوئیه و اوائل سپتامبر 1988 معرفی کرده است.

نواری که ارکان نظام را به لرزه انداخت

اعدام چند هزار زندانی در تابستان ۱۳۶۷ در تاریخ ایران حداقل پس از مشروطه کاملا بی سابقه است. انتشار نوار صوتی جلسه مورخ ۲۴ مرداد ۱۳۶۷ آقای منتظری با کمیته مرگ تهران – مهمترین سند سی سال اخیر جمهوری اسلامی – این فاجعه تلخ را دوباره به صدر افکار عمومی بازگردانید.

واپسين نامه های قربانيان دگرانديشی در حکومت اسلامی

کشتار دگرانديشان و دگررفتاران، مخالفان سياسی و عقيدتی و قربانيان ناهنجاری های اجتماعی در حکومت اسلامی اگر چه در طول ۲۷ سال گذشته ادامه يافته است اما شايد بتوان اوج کشتارها را به چهار دوره تقسيم کرد.

در تابستان سال 67 تصویر متن حکم خمینی را بر روی هر پرونده اعدامی زندانی سیاسی می گذاشتند

آنچه ما می دانیم اینست که در آن زمان تصویر متن حکم ایشان در مورد اعدام آنان را بر روی هر پرونده می گذاشتند. اگر تشخیص می دادند که زندانی به اصطلاح سر موضع است اعدام می شد. می گفتند زندانی مصاحبه کند تا اعدام نشود. 

مخاطبان هشدارهای منتظری کجا هستند؟

"بزرگترین جنایتی که در جمهوری اسلامی شده و در تاریخ ما را محکوم می‌کند، به دست شما انجام شده و شما را در آینده جزو جنایتکاران در تاریخ می‌نویسند."
این جمله‌ای است که آیت‌الله حسینعلی منتظری در آغاز جلسه با حسینعلی نیری، مصطفی پورمحمدی، ابراهیم رئیسی و مرتضی اشراقی خطاب به آنها می‌گوید. حاضران در این جلسه و کسانی که از آنها یاد شده اکنون در چه جایگاهی قرار گرفته‌اند؟

در تابستان سال 67 تصویر متن حکم خمینی را بر روی هر پرونده اعدامی زندانی سیاسی می گذاشتند

آنچه ما می دانیم اینست که در آن زمان تصویر متن حکم ایشان در مورد اعدام آنان را بر روی هر پرونده می گذاشتند. اگر تشخیص می دادند که زندانی به اصطلاح سر موضع است اعدام می شد. می گفتند زندانی مصاحبه کند تا اعدام نشود. متاسفانه اعمال قبیح خود را به اسم دین و تشیع انجام می دهند. آقای منتظری تا آخرین لحظه امیدوار بودند که کسانی که در راه انقلاب زحمت کشیدند رنگ تحول را ببینند اما هنوز متاسفانه خبری از تحول نیست. به اسم دین و مذهب شکنجه صورت می گیرد.

اداي دين به جانباختگان

همه ما از تاريخ اين فاجعه و از هويت عاملان و آمران و قربانيان آن باخبريم و از کيفيت و کميت بيرحمي و شقاوت و رذالت و دنائت آمران و مجريان اين کشتار تاريخي اطلاع داريم با اين همه تکرار نمايش يک صحنه از اين توحش حيواني متوليان دستگاه قضائي به اصطلاح اسلامي از قلم يکي از پدران تاريخي ولايت مطلقه فقيه يعني آقاي منتظري بي فايده نيست. 

گزارش ديده‌بان حقوق بشر "آمران قتل‌ها: کابينه امنيتي دولت جديد ايران"

سازمان ديده‌بان حقوق بشر با انتشار گزارشي اعلام كرد که وزير کشور جديد ايران در طي دو دهه گذشته در نقض بسيار جدي حقوق بشر، از جمله احتمال جنايت عليه بشريت در رابطه با قتل عام هزاران زنداني سياسي، نقش مهمي داشته است. 

نامه به دبير کل سازمان ملل متحد جمعی از خانواده های قربانيان قتل عام زندان سياسی در سال شصت و هفت

آقای کوفی عنان هم چنان که می دانيد در سال 1367 در ماه های مرداد و شهريور صدها زندانی سياسي، بعد از سال ها شکنجه در بيدادگاه های رژيم جمهوری اسلامي، بعد از چند ماه قطع ملاقات، به جوخه های اعدام سپرده شدند و حتی در برخی زندان ها جمعی به دار آويخته شدند.

اشتراک‌گذاری در شبکه‌های اجتماعی